Bosanski / Crnagorski / Hrvatski / Srpski

Are there any native speakers of this language participating in the Polyglot Conference this year? Hopefully us learners will have a chance to practice.

3 Likes

No, not a native speaker, but I would also like to practise!

3 Likes

Hello! A native speaker of Bosnian here. Vrlo rado ću pruĆŸiti pomoć. :blush::sparkles:

3 Likes

:blush:

Drago mi je, Alma! Vrlo ljepo ime. :slight_smile:

1 Like

Hvala lijepo. :blush: Odakle si i koliko dugo učiơ Bosanski?

2 Likes

Ja sam is New Yorku, i učim bosanski jednu godinu ali počeo sam 3 godine. Sada učim uzbiljno, kada mogu. :slight_smile:

1 Like

@MultilingualBronxite
Kako učiơ bosanski? Da li imaơ dovoljno materijala za učenje?

Bosanski je srpskohrvatski jezik, ali bosanski standard.

Učim bosanski s knjigom. Koristim aplikacje, kako Drops, koji sada ima bosanski, srpski, i hrvatski. Ja također sluơam srpsku glasbu, kako MC Stojan, i Sasa Kovacevic na Spotify.

2 Likes

Nisam znao tu aplikaciju. Hvala za informaciju :smiley:

2 Likes

Zdravo Alma, drago mi je! Zivim u Crnoj Gori vec dvije godine. Na pocetku imao sam profesoricu u Podgorici. Sada imam ucitelj razgovora preko italki i imam Assimil knjigu i CDs za Hrvatski jezik. Zivis li u Bosniji? Prosle godine posjetili smo Sarajevo. To je vrlo ljep grad!

2 Likes

Are there any speakers of this language that wish to chat on Saturday? We can schedule our chat for 6:30 PM Central Europe time, which would be at 12:30 PM NYC time. We can first try the Venus room, and if it’s not free, then we’ll try the Multilingual Europe Room. :slight_smile:

1 Like

PiĆĄeĆĄ vrlo čisto, impresionirana sam. Mnogo me raduje da si bio u Bosni. Da li si posjetio neki drugi grad pored Sarajeva? Ne ĆŸivim trenutno u Bosni, ali sam porijeklom iz Sarajeva. Ć ta te je podstaklo da učiĆĄ jezik? Da li si se interesovao prije nego si se preselio u Crnu Goru?

I’d be more than happy to join you for this. I hope my troubleshoot gets solved by that time and I get access to the Live site. It would be amazing to meet you all.

Zapanjena sam. :blush: Kako si se zainteresovao za bosanski jezik? Da li si ikada bio u posjeti Bosni?

I’m late, I’ll join the Multilingual Europe room for Bosnian in 30 minutes, hope you all can join me :slight_smile:

1 Like

Nema nikoga. Poơalji mi poruku ako netko dođe.

Zdravo svima!

Ja također učim jezik. Mislim da je vrlo intersantno. Ovo je moj najdraĆŸi jezik. :heart_eyes:

1 Like

Zdravo. Ja sam imala problema sa pristupom jučer poslije podne. Da li je iko zainteresovan da se nađemo danas? MoĆŸda kroz dva sata? (1pm GMT) ili neko drugo vrijeme koje svima odgovara?

Zdravo Farshid! Odakle si i koliko dugo učiơ jezik?

1 Like