Magyar

Hello mindenki! :slight_smile: Meglepődtem, hogy még nincs magyar téma, szóval íme. Ha magyarul tanulsz/beszélsz ide tudsz írni. Beszélgethetünk filmekről, zenéről, ételekről és utazásról. Vagy bármi másról is.
Én Magyarországon nőttem fel, de Kanadában élek. Szóval ha bárkinek kell angolul is tudok segíteni, csak szóljatok. Ja igen, és közben japánul tanulok.
Már alig várom az idei konferencia beszédeit!

2 Likes

Halló. Köszönöm a téma nyitását :smiley: Nagyon örülök, hogy japánul tanulsz. Úgy látom, hogy már jól beszélsz? Már Japánban éltél?

Én japán vagyok, de Németországban élek. Az egyetemen tanultam magyarul a B2-es szintig, de tudom, hogy az aktív szókincsem még elég kicsi (magyar szavakat nekem túl nehéz memorizálni). Remélem, hogy lassan tudom bővíteni a szókincsemet.

1 Like

Nagyon köszönöm. De közel sem olyan jó a japánom mint szeretném persze. :slight_smile: Nem éltem soha ott, de már sokszor voltam látogatóban. Mindig fantasztikus élmény.
A te magyarod tökéletesnek tűnik ebből a kis üzenetből. Nagyon gratulálok. Nehéz nyelv a magyar. A kiejtést milyennek találod? Nekünk sokkal több magánhangzónk van például.
Németországban egyébként melyik városban élsz?

Hát, a magyar nekem nem az első idegen nyelv, ezért már nem voltak különösen nehéz hangok, amikor kezdtem magyarul tanulni (a magyar hangok többségét már más nyelvekben ismertem meg). De csak a rövid E még mindig nehéz. A tanárunk mindig azt mondta, hogy “Nyissa ki tágra a száját!” :smiley:

1 Like

Berlinben élek (de most Japánban vagyok).

1 Like

Sziasztok!

Három évig Budapesten éltem és sokat tanultam magyarul, de főleg az első év. Most csehul tanulok, és úgy érzek, hogy kicsit elveszítem a magyar nyelvet. Mindig amikor valami magyar szóra akarok gondolni, cseh szavakat jön az eszembe, haha. De nem fogok feladni!

Miért Kanadába mentél? Ott magyrul beszélsz, vagy csak angolul?

3 Likes

Szia! Nagyon örükök hogy itt van egy magyar téma. Én osztrák vagyok és a Bécsi egyetemben tanultam magyarul és utána három honapban Budapesten éltem, mért csinaltam egy gyakorlatot egy (német-nyelvü) újságnál. De nagyon sokszór voltam Magyarországonban, nem nagyon messze nekem, és normalisan sokszor lethet odamenni és magyarul beszélni (talán pontosan most nem, de nagyon remélem hogy egy nap olyan könnyü lesz utaszni ami volt egyszer :wink:

2 Likes

Kanadában szinte kizárólag angolul beszélek. Mikor idejöttem kellett tanulnom Franciául 3 évig, de mivel nagyon rám volt kényszerítve, nem tudtam élvezni. Sajnos a franciám azóta is gyenge.

Mikor éltél Budapesten Fredrik és hogy tetszett?

Szerintem sok nagyon jó magyar film van. Én szeretek filmekkel gyakorolni nyelvet. Mostani kedvencem az Apró Mesék (Tall Tales). Nagyon ajánlom.

Na igen, én is arra gondoltam, hogy kéne egy magyar téma. Német vagyok, de már régen élek Magyarországon. Nagyjából mindent értek, de a filmek még most is nehezek számomra. Igaz, hogy nem is nagyon járok moziba, és nem nagyon nézek tévét, netflixet sem :frowning: Na, de igen, láttam egy rövid, tízperces magyar filmet, díjat is kapott, de most nem jut eszembe a neve. Egy lányról volt szó, aki új iskolába ment, és az énekkarban énekelt. Valami baj volt az énektanárral, ja, tényleg, arról volt szó, hogy szólt a gyengébbeknek, hogy csak tátogjanak, és csak a jók énekeljenek igazán. Ez jó film volt :slight_smile:

1 Like

Melyik újságnál? Sok németnyelvű újság van Pesten? Csak a Pester Lloyd-ot olvastam párszor.

A “Budapester Zeitung”-nál dolgoztam. Már 2008-ban ott voltam. Én csak ismerem a Budapester Zeitung és a Pester Lloyd (de azt hiszem hogy a Pesti Lloyd most csak online van). De sokat ma másként mint akkor.

1 Like

Igen, csak online volt a Pester Lloyd. És nagyon ritkán volt valami új cikk, aztán már nem is néztem.
Tényleg, Budapester Zeitung, szerintem hallottam már a nevét. És igen, sajnos nagyon megváltozott a média világa Magyarországon most :frowning:

Igen, ez egy Oscar díjas film amit Deák Kristóf rendezett. Magyarul Mindenki volt a címe. Angolul azt hiszem Sing. Valóban nagyon jó volt.

1 Like

GinaHara, szerinted jó lenne megszervezni egy magyar szobát, vagy magyár találkozót? Eredetileg gondoltam, hogy szervezek ilyet, mert elég sokan vannak, akik tanulnak magyarul, de persze sokkal jobb lenne, ha anyanyelvű magyar vállalja. Lenne kedved hozzá? Vagy esetleg tudok még @Aniko és @Brigitta -ról :slight_smile:

2 Likes

Persze, hogy csináljuk? :sweat_smile:

2 Likes

Szia Heidi
(amúgy kiváló a magyarod, gratula!)
Én szívesen beszállnék anyanyelvűként. Gondoltam is rá, hogy valószínűleg jól jönne egy szoba a jelenleg tanulóknak, ahol anyanyelvűek válaszolnak a kérdéseikre, mert ugye gyakran nem elég az írott forrás a tanuláshoz. Sok kifejezés vagy nyelvtani szerkezet kicsit több magyarázatot (insight-ot) igényel; olyat, amit nehéz az interneten megtalálni, hisz azt sem tudja az ember, hogy hogyan keressen rá.

A párom német és igyekszik tanulni, de a megszokott anyagokkal nehezebben boldogul - saját bevallása szerint a legtöbbet az segít, hogy van akitől kérdezzen.
Neked milyen “a-ha!” pillanataid voltak németként a magyar nyelv tanulása közben?

1 Like

Indítsunk egy szobát mondjuk “anyanyelvűektől válasz a magyarul tanulók kérdéseire” néven? :woman_shrugging:

2 Likes

Ha jól tudom, akkor a bolygós teremben a lenti jobb sarokban a kérdőjelre kell kattintani, és ott javasolni lehet, hogy mit szeretnél ajánlani. Minimum 24 órával a tervezett időpont előtt kell beadni a javaslatot, és akkor adnak valami termet. Ki az, aki kézbe veszi?

1 Like

Szerintem még egyszerűbben megfogalmazva, talán “magyar anyanyelvüekkel”, hogy ne legyen ijesztően hosszú a neve. Aztán úgyis lesz abból, ami lesz, vagy sima beszélgetés és nyelvgyakorlás, vagy kérdeznek.
Amikor én tanultam magyarul, akkor a legnagyobb segítség a sok türelmes magyar volt, aki mind velem akart beszélgetni. Sokat beszéltem, az elején nagyon sok hibával, és egy mondatom gyakran csak a két leglényegesebb szóból állt, de idővel magától javult minden, kevesebb lett a hiba, jobb lett a kiejtés.
Akartam volna “rendesen” is tanulni a magyart, volt két könyvem is (akkoriban még nem volt internet), de nem volt időm rá, folyton csak beszélgettem mindenkivel. Később aztán mégis belenéztem, hogy milyen például a nyelvtan, és rájöttem, hogy már mindent hallottam, és most ennyi, hogy szépen rendezetten látom magam előtt.
Néha-néha kérdezek, de nem biztos, hogy választ is kapok. Például miért “céllal” és nem “céllel”? Hogy miért a “hídon” és nem a “híden”, azt már tudom, a “férfival” is tudom, hogy miért, de a "céllal"t eddig még nem tudta senki elmagyarázni …

1 Like

Ok, kértem egy szobát október 21-re, délután 5 órára (londoni időben)!!
Remélem sokan ráérnek.
Ha nem, más időpontban is kérhető szoba :blush:

3 Likes