Hey! Cześć! Salut! Hola! 안녕!

Hey all! I’m Heather from New England, USA. I’m so excited as this is my first time attending :blush:

Bref, je suis prof de français y de español ale teraz jestem w domu z dziećmi. Any other Polish speakers out there?! I’m a HS teacher turned SAHM. I still tutor and teach French online.

I have two toddlers (3 and 1.5 years old) who my husband and I are raising in Polish, my husband’s native language. This has been a challenge for me as my Polish is intermediate, but I’m improving every day and hope to reach a C1 level before my son starts with the really tricky questions :laughing:

I’d love to connect with more parents of bilingual or multilingual kids. I host a podcast called “The Future is Bilingual” about that very topic. I’ll post a separate thread for that.

Nice to meet you! Miło mi was poznać. Enchantée ! Encantada de conocerlos!
Heather

7 Likes

Witam, Jestem Michał, mam 32 lata i dwóch synów (2 i 4 lata). Mieszkam niedaleko Krakowa. Byłbym zainteresowany rozmową na Skype angielski/polski Pozdrawiam!

Hello, I am Michael from Poland, 32 YO. I have two sons (two and four YO:) I live near Kraków. I am eager to talk on Skype polish/english If You would like to. Greetings!

1 Like

Cześć! Jestem Alberto, z Meksika.

I have been so interested in learning Polish for a long time; I know that they may not be that intelligible at first glance, but since I am also learning Russian, I have been able to understand some words in it. Would you think that we could help each other with languages? J’adore aussi le français ; je fais mes études dans cette langue —parmi d’autres— et je l’étudie depuis mon enfance.

J’espère de pouvoir avoir l’opportunité d’en connaître et aider plus.

Enchanté et à bientôt !

2 Likes

Witamy Alberto, bienvenido! Welcome!
Saludos
Matias!

1 Like

Cześć Michał! Jak tam w Małopolsce? Mój mąż też stąd jest. W którym miejsce mieszkasz?
Mamy bardzo podobną sytuację: wiek, dwoje małe dzieci. Czy uczysz synom innego języka?
Pozdrawiam,
Heather

Witaj Heather, miło Cię poznać! Mieszkam w Chrzanowie, to takie średniej wielkości miasto koło Katowic. Staram się żeby moje dzieci osłuchiwały się z językami, na przykład oglądają bajki po angielsku, czasem też tłumaczę im jakieś łatwe słowa np: jump-skakać, czy eat - jeść :grinning:
A skąd dokładniej pochodzi twój mąż? Jak Ci się podoba w Polsce? Gdzie mieszkacie? Byłaś już w Zakopanym zobaczyć nasz piękne Tatry? Ja i moja żona bardzo lubimy chodzić po górach. Kochamy Beskidy! W tym roku udało nam się zorganizować kilkanaście wycieczek. Wiesz dzieci do babci i jazda :grinning:

1 Like

Cześć! Jak długo się uczysz języka polskiego? Świetnie piszesz :slight_smile: Polski był mój pierwszy język ale teraz troszkę trudniej mi jest nim się posługiwać. Witamy w grupie!

Cześć Joanna :smiley: Masz w opisie, że jesteś nativem polskim i angielskim. Urodziłaś się w Polsce a potem wyjechałaś? Z czym masz trudności w polskim? Szyk zdania masz tylko troszkę odwrócony.

1 Like

Tak naprawdę to urodziłam się za granicą (w Kanadzie) i tylko parę razy byłam w Polsce żeby odwiedzić rodzinę. Chodziłam tu do polskiej szkoły w soboty kiedy byłam młodsza, ale teraz prawie nigdy nie piszę po polsku, więc chyba z tym mam największe trudności.

1 Like

Nie widać tych trudności, piszesz świetnie :grinning: Fajnie być takim podwójnym nativem. Gdzie mieszkasz w Kanadzie? Chciałbym kiedyś polecieć na wakacje do Kanady, świetny kraj, bardzo mnie interesuje jego kultura.

1 Like

Mieszkam w okolicach Toronto i podoba mi sie, że wszyscy mają trochę swojej kultury. Kiedy przyjedziesz to na pewno znajdziesz jakiś Polski sklep :joy:

1 Like

Polski sklep to prawdopodobnie ostatnie czego szukałbym w Kanadzie :grinning:

2 Likes

Cześć, Matias! Miło mi. Dziękuję bardzo.

I am still a beginner at Polish but with some dedication I do hope to improve it here on the forum and at the conference, and so to meet more speakers and to get acquainted with many people.

Muchos saludos y gracias.

Alberto

1 Like

Dzięki Michał, nawzajem. Przepraszam, że tak długo nic nie odpisałam. Mój mąż jest z Szczucina, ale mieszka w Stanach już 20 lat. Mieszkamy w Massachusetts.
Byłam dwa razy w Polsce, ale niestety dawno temu w 2008 i 2011. Wtedy nie mówiłam prawie nic po polsku oprócz “Dzień dobry” i “Dziękuję”. Pierwszy raz byliśmy w Zakopanym i uwielbiamy!! Bardzo chciałam tam wracać kiedyś. Macie przepiękne góry w Polsce :national_park:

Cześć Alberto! Miło mi. Moi aussi j’adore le français et c’est la langue dans laquelle j’ai fait mes études. Quelle chance que tu l’étudies depuis ton enfance ! Restons en contact. Je suis sur IG @thefutureisbilingual

Cześć Heather! To niesamowite, że twój mąż pochodzi ze Szczucina! Mój Tata pochodzi spod Szczucina, z wioski Kosówki, niedaleko Wadowic Górnych. Tata niedawno mi opowiadał, jak on jeździł rano w każdy czwartek z moim dziadkiem na rynek w Szczucinie. Ja byłem w Szczucinie kiedy odwiedziłem krewnych, ale już 20 lat nie byłem w Polsce.

1 Like